kot na prezent

Kot na prezent

Jest wiele powodów, dla których ludzie kupują bliskim osobom kota w prezencie. Jednak należy zawsze wysondować, czy dana osoba pragnie mieć kota, czy nie ma uczulenia na takiego kociaka, czy posiada właściwe warunki do wychowania kociaka i czy ma dla niego czas. Jeśli nie mamy pewności, to lepiej odpuścić sobie taki podarunek i nie przejmować się tym wcale. Warto kupić kociaka, który jest ładny, ma dobry charakter, a niekoniecznie musi być rasowy. Wspaniały kociak to jest właśnie to, czego pragnie niejedna osoba.

Kot dla dziecka

Zakup kota w prezencie dla dziecka to nie zawsze dobry pomysł. Nie wiadomo, czy jego rodzice sobie tego życzą, a dzieci często mają słomiany zapał do opieki nad kotem. Lepiej zatem wysondować dokładnie co pragnie dostać dziecku, jednak lepiej nie dawać żywego kota czy psa w prezencie, bo możemy niechcący dodać obowiązek opieki nad zwierzakiem jego rodzicom. Zanim podarujemy dziecku kota porozmawiajmy z jego rodzicami, czy taki podarunek aprobują. Jeśli tak to można go sprawić. Jeśli nie to lepiej kupić dziecku zabawkę, a nie żywe stworzenie. 

Czy kot jako prezent na rocznicę to dobry pomysł?

Tak, jeśli wiemy, że nasz partner jest miłośnikiem kotów, nie ma żadnych alergii, ani problemów finansowych. Pytanie tylko czy kot ma być dachowcem czy rasowym? Rasowy kot to prestiż – można kupić partnerowi kota perskiego lub norweskiego leśnego czy też innego. Wybór ras jest bardzo duży, a kot jest pięknym zwierzęciem na wiele okazji. Dobrej klasy kot to piękny upominek, ale też prawdziwy domowy ulubieniec. Najlepiej kupić małego kotka, półrocznego lub odrobinę młodszego. Wraz z podarowaniem zwierzaka najlepiej również dokupić kuwetę z piaskiem i zabawkami.

Czytaj więcej:   Najlepsze filmy dokumentalne o kotach

Piękny kot to wspaniały ulubieniec

Koty są wspaniałymi towarzyszami. Można cieszyć się ich towarzystwem przez kilkanaście lat, ponieważ żyją zwykle przez 15 czy 20 lat. 

Kota można podarować też w prezencie na imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, na bierzmowanie oraz bez okazji. Jak zatem widać kot to zwierzę, które może sprawić ogromną radość oraz wielką przyjemność. Jeśli zbliża się rocznica ślubu to sprawienie drugiej połówce, która jest miłośniczką zwierząt, kota będzie dobrym pomysłem. Jest to doskonałe zwierzę, czułe, miłe oraz przyjazne,. Kot musi mieć legowisko, drapak do ścierania pazurków, zabawki, żwirek, karmę. Wizyty u weterynarza to konieczność – jeśli zwierzak ma długą sierść to wizyta u kociego fryzjera też będzie koniecznością. Żywienie kociaka kosztuje około 200 złotych miesięcznie lub więcej. Jest to dość duży wydatek, ale zdecydowanie warto go ponieść. Długowłose koty to też problem – kot gubi sierść, cały dom jest jej pełny, a to już jest zły objaw. Warto zatem zadbać o to, by kociaka odpowiednio pielęgnować i ograniczać sianie sierści po całym domu. Wówczas czystość będzie gwarantowana. Kotem pozbawionym sierści jest to kot elfi, czyli kot bez sierści. Jest to krzyżówka kota rasy sfinks oraz kota american curl. Zwierzę jest przyjazne, miłe, ciepłe wobec człowieka, ale poza tym jest energiczny, aktywny i bardzo hałaśliwy. Lubi zabawy oraz towarzystwo człowieka. Kot tej rasy lubi bawić się przez całe życie.