maine coon z hodowli

Ile kosztuje kot Maine Coon z zarejestrowanej hodowli?

Marzysz o rasowym kocim pupilu? Nie chcesz wspierać biznesów opartych na krzywdzie zwierząt? W takim razie musisz wiedzieć, że koszt rasowego kota jest stosunkowo wysoki. Do tego dochodzą jeszcze koszty tzw. wyprawki, czyli pakietu startowego dla Twojego kota. Będzie to karma, legowisko, zabawki, a także pierwsze wizyty u weterynarza. 

Zanim kupisz kota

Zwierzę to żywa istota, która przywiązuje się do człowieka. Dlatego zanim sfinalizujesz zakup kota (pomocny może okazać się szybki zastrzyk gotówki – https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-pozabankowe-online-kredyty-pozabankowe-prezez-internet/), zrób testy alergiczne sobie oraz Twoim bliskim. Nie ma bowiem nic gorszego niż odkrycie alergii w momencie, gdy pupil trafi do Twojego domu. Testy wykonasz w każdym punkcie pobrań. Weź także pod uwagę, że kotem ktoś będzie musiał się zająć podczas Twojej nieobecności, np. w związku z wakacjami. Co prawda obecnie coraz więcej hoteli zaprasza gości wraz ze zwierzętami, niemniej nadal są miejsca, gdzie tego typu rozwiązanie nie wchodzi w grę. Kot może potrzebować trochę czasu, aby przyzwyczaić się do życia w Twojej rodzinie. Dlatego przygotuj się też na ewentualne zniszczenia, np. podrapane meble. 

Gdzie szukać rasowego Maine Coona? 

W sieci znajdziesz mnóstwo ofert sprzedaży rasowego Maine Coona. Niestety wiele z tych ofert pochodzi od tzw. pseudohodowli. Dlatego zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, sprawdź czy kot pochodzi z zarejestrowanej hodowli. Koszt takiego zakupu będzie dość spory, ale dzięki temu nie dołożysz się do nielegalnego biznesu. Koty w renomowanych hodowlach są dobrze traktowane i mają zapewnioną opiekę weterynaryjną. Opinie o hodowlach możesz sprawdzić w sieci, a także w mediach społecznościowych. Wybiwrz świadomie i wspieraj dobrych i uczciwych hodowców, dla których ta praca jest pasją, wynikającą z miłości do zwierząt. Możesz też spróbować poszukać Maine Coona do adopcji, ale może być to dość trudne zadanie. Ceny tych kodów są bardzo wysokie, dlatego rzadko zdarza się, że są one porzucane przez swoich pierwotnych właścicieli. 

Czytaj więcej:   Kot nebelung jak otworzyć hodowlę

Koszt zakupu kota to nie wszystko 

Już sam zakup kota w renomowanej hodowli do koszt około 4000 zł. Do tego dochodzi regularny zakup odpowiedniej jakości karmy oraz wizyt weterynaryjnych. Aby Twój kot czuł się naprawdę dobrze w nowym otoczeniu, warto zakupić specjalne legowisko, drapaki i inne kocie zabawki. Twój budżet pęka w szwach? Ne chcesz czekać do kolejnej wypłaty czy premii? Weź szybką pożyczkę i zrób niezbędne zakupy już dziś. Po prostu kliknij – https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-na-dowod-przez-internet-chwilowki-na-dowod/

Sytuacje awaryjne 

Opieka nad jakimkolwiek żywym stworzeniem, to nie tylko przyjemności. To także wydatki na weterynarza, zabiegi czy lekarstwa. Twój kot nagle zachorował i potrzebne są specjalistyczne badania lub co gorsza kosztowny zabieg? Nie pozwól cierpieć Twojemu pupilowi i sięgnij po dodatkowe środki, np. tu https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-online-na-raty-pozyczki-chwilowki-na-raty/