Hodowla kotów rosyjskich - jak zacząć

Hodowla kotów rosyjskich – jak zacząć

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu magazynzwierzaka.pl

Jeśli myślisz o hodowli kotów, być może zastanawiasz się, jak rozpocząć działalność związaną z hodowlą kotów rosyjskich. Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy hodowli kotów rosyjskich. Poniżej wymieniono najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy rozpoczynaniu działalności hodowlanej. Określ swoje cele i staraj się je osiągnąć. Następnie możesz przystąpić do wyboru odpowiedniego koloru dla swoich kotów. Kot rosyjski niebieski i brązowy hawański to jedne z najbardziej popularnych kolorów do hodowli.

Toyboby

Toyboby to stosunkowo niewielka rasa kotów. Są małe, ale silne, o zwartej budowie ciała, krótkiej, mocnej szyi, głowie w kształcie trapezu z zaokrąglonymi kośćmi policzkowymi. Mają duże, niebieskie oczy i proporcjonalne nogi. Osiągają długość od jednego do trzech centymetrów. Dorosły Toybob waży od 5 do 6,5 funta. Toyboby są zazwyczaj samotnikami.

Rasa Toybob została po raz pierwszy uznana przez Federację Miłośników Kotów w Ameryce Północnej. Obecnie jest 45. uznaną rasą w CFA. Wygięty ogon Toyboba jest naturalną mutacją u kotów rosyjskich. Rasa ta jest słodka i łagodna, o przyjaznym usposobieniu. Toyboby są dostępne w wersji długowłosej i półdługowłosej. Ci, którzy szukają długowłosego kota Toybob, powinni zwrócić uwagę na Toybob Longhair.

Toyboby są bardzo małymi kotami z foczym ogonem i małymi uszami. Po raz pierwszy zostały udokumentowane pod koniec lat 80. w Rosji, gdzie obecnie zyskały popularność na całym świecie. Koty tej rasy są również małe i mają unikalnie zagięty ogon, co nie wpływa negatywnie na ich zwinność ani zdrowie. Toyboby występują we wszystkich kolorach, z krótką lub półdługą sierścią. Są bardzo uroczą rasą i stanowią wspaniałe zwierzęta domowe dla miłośników kotów.

Pochodzenie Toybobów jest niejasne, ale mają one cechy charakterystyczne dla kotów syjamskich. Sierść jest miękka, a Toybob jest przytulny. Jest bardzo chętny do zabawy, czuły i uwielbia podążać za swoimi właścicielami. Koty rasy Toybob są bardzo łatwe w tresurze, a także stosunkowo inteligentne. Nie potrzebują dużo ruchu i są bardzo towarzyskie.

Peterbald

Pomimo tego, że są stosunkowo rzadkie, koty rasy Peterbald stały się bardziej popularne niż kiedykolwiek. Są one cenione zarówno przez hodowców, jak i miłośników kotów za swój wyjątkowy wygląd, wrodzoną lojalność i dostojny charakter. Koty te są bardzo kochające i lojalne, pozostaną przy Tobie nawet w najbardziej niedogodnych momentach. W związku z tym ważne jest, aby znać podstawowe wymagania dotyczące pielęgnacji tej rasy, aby zapewnić swojemu nowemu kotu zdrowe i szczęśliwe życie.

W przeciwieństwie do większości ras, Peterbald jest łatwy w pielęgnacji. Ich długa, kłaczkowata sierść jest łatwa do rozczesania i utrzymania, a ich sierść może mieć różną fakturę i kolor. Kociak rasy Peterbald może mieć sierść kłaczkowatą, prostą lub łysą. Podobnie jak większość kotów, Peterbaldy mają inne specjalne potrzeby. Powinny być trzymane w pomieszczeniach zamkniętych. O ile nie są narażone na ekstremalne upały, powinny pozostawać w pomieszczeniach zamkniętych.

Oprócz wysokiego zapotrzebowania na kalorie, kocięta rasy Peterbald są drogie. Pojedynczy kociak rasy Peterbald może kosztować około 2000 dolarów, a koszty jego posiadania mogą z łatwością przekroczyć 1200 dolarów miesięcznie. Koszty te obejmują rachunki za weterynarza, karmę i zabawki. Ważne jest, aby znaleźć renomowanego hodowcę, aby mieć pewność, że kot będzie zdrowy. Renomowany hodowca zapyta o Twoją sytuację życiową i doświadczenie z kotami, zanim sprzeda kociaka. Młode kocięta mogą być Twoje już w wieku 13 tygodni i powinny posiadać odpowiednie dokumenty oraz świadectwo szczepień. W ciągu pierwszych kilku lat będziesz musiał dbać o szczepienia przypominające swojego nowego kociaka, dlatego warto znaleźć odpowiedzialnego hodowcę.

Czytaj więcej:   Jakie są nowe rasy kotów

Havana Brown

Rosyjskie koty niebieskie są niezwykle kochającymi kotami na kolanach. Są powściągliwe w stosunku do obcych, ale kochające i czułe w stosunku do swoich najbliższych. Rosyjski błękit jest aktywny i lubi się bawić, ale może też być nieśmiały w stosunku do nowych ludzi. W związku z tym, zazwyczaj najlepiej czują się tylko z jednym człowiekiem na raz. W czasie zabawy wolą być poklepywane po głowie lub gdy towarzyszy im jeden człowiek, który się z nimi bawi.

Jeśli chciałbyś mieć zwierzę pełne osobowości, rozważ hodowlę kota rosyjskiego niebieskiego. Te urocze, figlarne koty dobrze czują się w spokojnych domach i najlepiej czują się w towarzystwie starszych dzieci. Młodsze dzieci mogą je tolerować, pod warunkiem, że będą się do nich odnosić z szacunkiem i nie będą im dokuczać. Koty te dobrze dogadują się również z większością zwierząt domowych. Jeśli myślisz o hodowli kota rosyjskiego, pamiętaj, aby przeprowadzić badania i przygotować się na trudny proces.

Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, jakiego typu rasy szukasz. Niektóre koty rosyjskie są bardziej czułe niż inne. Karelski bobtail jest jedną z najrzadszych odmian, ale ta rasa nadal może pasować do każdego domu. Są one spokojne i mało wymagające, dlatego dobrze nadają się do domów z dziećmi. Rzadkie są również koty peterbald, które pochodzą z Rosji z lat 90. ubiegłego wieku. Są zabawne i inteligentne, ale na ogół nie wykazują skłonności do agresji.

Rosyjski niebieski

Jeśli jesteś zainteresowany hodowlą kotów rosyjskich niebieskich, musisz być gotowy na podjęcie pewnych dodatkowych kroków, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort swoim kociętom. Pierwszym krokiem w hodowli kota rosyjskiego niebieskiego jest wybór samicy. Kotki rosyjskie niebieskie są bardzo wrażliwe na stres i wymagają dużo uwagi i miłości. Ich hodowla może być trudna, ale jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek, będziesz miał kocięta o pięknym umaszczeniu. Przeczytaj dalej, aby poznać najważniejsze kroki, jakie powinieneś podjąć.

Bardzo ważne jest, abyś upewnił się, że Twój Russian Blues jest wykastrowany lub wykastrowany, zwłaszcza jeśli nie masz go od wiarygodnego hodowcy. Kastracja lub kastracja kota pomaga zapobiegać nadmiernej populacji i niepożądanym zachowaniom oraz zapewnia dłuższe życie Twojemu rosyjskiemu niebieskiemu. Nie tylko nie jest to okrutne, ale jest to również etyczne i zdrowe postępowanie. A co najlepsze? To nic nie kosztuje!

Ponieważ koty rosyjskie niebieskie są generalnie zdrową rasą, rzadko występują u nich jakiekolwiek choroby genetyczne. Aby ustalić, czy Twój kociak jest wystarczająco zdrowy, skontaktuj się z hodowcą i poproś o gwarancję. Zazwyczaj renomowani hodowcy oferują pisemne gwarancje zdrowia i dobrego samopoczucia. Jeśli nie jesteś pewien, zabierz kociaka do lekarza weterynarii lub zleć jego ocenę. Nie pozwól jednak, aby kociak żył na zewnątrz bez odpowiedniego otoczenia.

Czytaj więcej:   Ile żyje kot na wsi? O wiele za krótko

Archangel Blue

Rosyjskie koty Archangel Blue są piękną, naturalnie występującą rasą. Uważa się, że ta niebieska rasa pochodzi z Wysp Archangielskich w północnej Rosji. Na świecie pojawiła się dzięki żeglarzom, którzy przywieźli ją do Europy Północnej około 1860 roku. Od tego czasu rasa ta stała się bardzo pożądana. Rasa ta jest uważana za kota “luksusowego”, co oznacza, że jej sierść jest bardzo gęsta i miękka, dzięki czemu doskonale sprawdza się w zimnym klimacie.

Ponieważ koty rosyjskie niebieskie powstały jako rasy naturalne, nie stwierdzono u nich skłonności do wielu chorób. Niektóre zagrożenia dla zdrowia związane z rasą obejmują postępujący zanik siatkówki, wielotorbielowatość nerek i osteoporozę. Choroby te występują rzadko i rzadko są śmiertelne. Niemniej jednak, rosyjski blues powinien być regularnie badany przez lekarza weterynarii, aby zapewnić mu zdrowy tryb życia. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak zapewnić zdrowego i szczęśliwego kota.

W przeciwieństwie do większości kotów, rosyjski blues potrafi wyczuć nastrój właściciela i jest łatwy w tresurze. Są również łatwe w utrzymaniu i mogą mieszkać same przez dłuższy czas, jeśli ich właścicieli nie ma w domu. Uważa się, że rasa ta powstała na Wyspach Archangielskich w Rosji. Pierwsze wzmianki o rosyjskim niebieskim pojawiły się w XIX wieku, kiedy to brytyjscy żeglarze przywieźli go z Archangielska. Rasa ta rozwijała się w Anglii i Skandynawii aż do II wojny światowej, kiedy to po raz pierwszy została uznana za odrębną rasę.

Kurylski bobtail

Przed rozpoczęciem hodowli nowego kota rosyjskiego rasy Kurilian Bobtail należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, należy zapoznać się z historią zdrowotną tej rasy. Rasa ta jest bardzo wytrzymała i stosunkowo zdrowa jak na swój wiek, ale nie była ona przedmiotem szeroko zakrojonych badań, więc mogą istnieć problemy zdrowotne, o których należy pamiętać. W tym artykule omówimy najważniejsze wskazówki dotyczące udanej hodowli kota rosyjskiego.

Kot rosyjski Kurilian Bobtail jest towarzyskim i łagodnym kotem, który szybko nawiązuje kontakt z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Ich sierść może być krótka lub półdługa, a ich pielęgnacja nie jest wymagająca. Należy je jednak regularnie szczotkować, aby nie plątały się i nie kołtuniły. Rasa ta jest również bardzo przyjazna w stosunku do psów, często bawią się z nimi w aportowanie i przytulają się do nich, gdy ich właściciel nie patrzy.

Kupno kociaka od hodowcy może być najlepszym sposobem na poznanie jednego z tych uroczych stworzeń. Ponieważ koty te są tak rzadkie, być może będziesz musiał trochę poczekać, zanim znajdziesz idealnego kociaka. Jeśli jednak uda Ci się znaleźć kociaka spełniającego Twoje kryteria, zawsze możesz go adoptować z ośrodka pomocy. Wielu hodowców posiada organizacje lub centra ratunkowe, więc możesz poszukać kurylczyka za pośrednictwem tych grup.